+36 30 27 17 907

Zöld szempontok

A biológiai sokféleség, az ökológiai egyensúly, az erdők hosszú távú fennmaradása nyilvánvaló, fontos értéket jelentenek. Ezért a bútoraink alapanyagául szolgáló fát olyan erdészetektől szerezzük be, amelyek figyelembe veszik e szempontokat, és környezetkímélő és fenntartható erdőgazdálkodást folytatnak. Az ilyen gazdálkodási gyakorlatot a Forest Stewardship Council (Felelős Erdőgazdálkodás Tanácsa vagy Erdőgondnoksági Tanács) tanúsítványa – az FSC-tanúsítvány – igazolja.
Ugyancsak fontos, hogy a bútorkészítés mérsékelt ökológiai lábnyomot hagyjon: az a tény, hogy a termőhely, a gyártás helyszíne és megrendelőink lakóhelye között viszonylag rövid a szállítási távolság, segít csökkenteni ezt a környezeti lábnyomot.
A felületkezeléshez alapesetben környezetbarát növényi olajokból előállított bútorolajat használunk. A keményviaszolaj esetében az olajokat természetes viaszok és gyanták egészítik ki.

Image
Image

Bútorolajjal kezelt felületek

A bútorolaj mélyen behatol a fa pórusaiba, belülről nyújtva védelmet a fának a környezeti hatásokkal szemben. Nem képez filmréteget a felületen, így nem gátolja a fa természetes lélegzését. Az olaj jellemzője ezenkívül, hogy kiemeli a fa rajzolatát, tónusosabbá teszi, kissé sötétíti a színeket, miközben megőrzi a fa természetes tapintását és textúráját.

A keményviaszolajok rendelkeznek ugyanezekkel a tulajdonságokkal, ezenkívül természetes viaszt – és esetleg gyantát – tartalmaznak, amely a fát ellenállóvá teszi a nedvességgel szemben. A keményviaszolajok kellően víztaszítók ahhoz, hogy nedves környezetben használt bútorok, például mosdószekrények kezeléséhez is felhasználhatók legyenek.
Ha azonban az a kifejezett igény, hogy a fa minél inkább megőrizze világos árnyalatait, és felületét különösen ellenálló záróréteg fedje, akkor lakkot célszerű alkalmazni.

Minőségi vasalat a kényelemért

Hogy tömörfa bútoraink masszivitása és természetessége könnyedséggel és kényelemmel párosuljon, kiváló minőségű, csillapított záródású fióksíneket és bútorpántokat használunk. Alapesetben a fiókoldalakra szerelt, teljes kihúzású, fékes fióksíneket, valamint fékező mechanikával ellátott pántokat alkalmazunk. Ha azonban ettől eltérő – például rejtett – fióksíneket szeretne, vagy bármilyen egyéb igénye van a szerelvényekkel kapcsolatban, jelezze nekünk telefonon, e-mailben vagy üzenetben.

Image
Image

A tömörfa bútorok tisztítása és ápolása

A bútorok védelme érdekében:

        • - óvja a bútort a közvetlen, erős hőhatástól, a forró tárgyaktól;

- ne tegye ki a bútort hirtelen hőmérsékletváltozásnak és páratartalom-ingadozásnak;

- tisztításhoz ne használjon súrolószert, vegyszert, súrolóeszközt;

- a bútorra került vizet minél hamarabb törölje le;

- legyen óvatos a fém tárgyakkal: a fémmel való hosszan tartó érintkezés, különösen víz jelenlétében, elszíneződést okozhat a fán.

 

Ha a tisztítással, ápolással kapcsolatban kérdése van, forduljon hozzánk bizalommal.

 

Tisztítás

Az olajjal kezelt bútorok mindennapi portalanításához, tisztításához elegendő egy puha, száraz törlőkendő. A bútorra került folyadékot itassa fel, a szennyeződéseket semleges tisztítószerrel (szappanos vízzel) enyhén átitatott, jól kicsavart, puha törlőkendővel tisztítsa meg, majd törölje szárazra.

Ápolás

Az olajjal kezelt bútorokat félévente-évente célszerű ápolóolajjal kezelni: portalanítást követően szálirányban vigyen fel egy vékony réteg olajat. 15-20 perc elteltével a maradék olajat szálirányú mozdulatokkal távolítsa el. Másnap ugyanez a művelet megismételhető.

Felújítás

Ha egy szennyeződés vagy elszíneződés makacsnak bizonyul, nagyon finom szemcseméretű csiszolópapírral szálirányban gyengéden csiszolja meg, portalanítsa, majd puha textillel vigyen fel – szintén szálirányban – egy vékony réteg ápolóolajat vagy bútorolajat.